Sorularınız için bize 0332 342 0102 hattımızdan ulaşabilirsiniz.
Hayat En Çok İyileri Kırar - Kırıldığımız Yerden Güçlenmenin Yolları
Mart 2024
Barkod : 9786256774322
Yayınevi : Kronik Kitap
Etiket Fiyati : 145,00 TL

Ürün Tanıtımı

“Olumsuz bir olay karşısında kendini suçlamak, başkasını suçlamak, koşulları suçlamak koza örmek gibidir. Kişi bu sorulara takıldıkça kozasını kalınlaştırır, içine hapsolur ve kurban olduğuna inanır. Buna karşılık, ‘Şu anda iyi olan ne?’ sorusunu kendisine sorduğunda kozayı deler ve sorunu çözmek için sahip olduğu öz kaynakları fark edip odağını fırsatlara çevirir. Çünkü enerjimizi nereye koyarsak hayat orada gelişir.”?ACAR BALTAŞ
Gu¨nu¨mu¨zde du¨nyanın kötu¨ye gittiği ve her şeyin bozulduğu yönu¨nde genel bir kanı var. Hemen herkes du¨nyadaki olumsuzluklardan ve hayatında eksik gördu¨klerinden şikâyet ediyor. Hepimiz bir yandan gu¨nlu¨k rutinler içinde yaşam mu¨cadelesi verirken bir yandan da kendimizi gerçekleştirmek ve anlamlı bir hayat yaşamak istiyoruz.
İşte böylesi dönemlerde nereden başlayacağımızı, nasıl bir yol izleyeceğimizi bilemiyor ve anlamı, farkındalığı, özdisiplin ve sağlam iradeyi bize hatırlatacak “bir bilgeye” ihtiyaç duyuyoruz.
Yarım asırlık mesleki kariyeri, yetmiş yılı aşkın yaşam tecrübesiyle psikolojiyi bilimsel temelinden uzaklaşmadan geniş kitleler için anlaşılır kılan Acar Baltaş, tam da bu noktada yeniden ayağa kalkmak için enerjimizi doğru yere koymamız, gu¨cu¨mu¨zu¨n ve yetkinliklerimizin farkında olmamız için bize kapı aralıyor.
Enerjimizi nasıl doğru yere koyabiliriz?
Değişim her yaşta mümkün müdür?
İşyerinde huzurlu bir ortamı nasıl yaratabiliriz?
Başarılı bir iş liderini, sevilmeyen bir yöneticiden ayıran farklar nelerdir?
Aşk, evlilik ve cinsellik konusunda bilmemiz gerekenler nelerdir?
Anne-baba olarak değişen dünyada hangi konularda sıkışıyoruz?
Türkiye’nin mutlu insanlar ülkesi olması nasıl gerçekleşecek?
Hayat neden en çok iyileri kırar?
Peki, kırıldığımız yerden nasıl güçleniriz?
Mert İnan sordu, Acar Baltaş yanıtladı; Hayat En Çok İyileri Kırar, hayat üzerine düşünmek ve farklı yolları denemek isteyenler için bir başucu kaynağı...

Özellikler

Basım Dili: TÜRKÇE

Basım Yeri: İstanbul

Cilt Durumu: Ciltsiz

Sayfa Sayısı: 320

En / Boy: 13X21

Kağıt Cinsi: 2.Hamur

Basım Tarihi: Mart 2024

Katkıda Bulunanlar

Yazar : Acar Baltaş

Diğer :